Obrázek k článku

Fotbalisté prohráli na Islandu a klesli na druhé místo skupiny

Čeští fotbalisté prohráli v utkání kvalifikace mistrovství Evropy na Islandu 1:2. Reprezentanti v šestém zápase skupiny A utrpěli první porážku a klesli na druhé místo tabulky dva body za severského soupeře. Třetí Nizozemsko ztrácí další tři body. V Reykjavíku otevřel v 55. minutě skóre Bořek Dočkal, ale Aron Gunnarsson a Kolbeinn Sigthórsson otočili skóre.

Souboj fanklubů ovládli Slováci

Březnové přátelské utkání Slovensko – Česko nevyšlo jen slovenským reprezentantům. Ještě lépe se dařilo oficiálnímu slovenskému fanklubu, jehož členové ve stejný den porazili české „fanklubáky“ v přátelském utkání na umělém trávníku ve Strážové vysoko 8:1. Dokonale se jim tak povedla odveta za dva a půl roku staré duely, ve kterých v listopadu 2012 Čechům dvakrát podlehli.

Obrázek k článku

Reprezentaci pozvedl Vrbův cit i hráči z české ligy, míní experti

Fotbaloví experti Josef Pešice a Günter Bittengel jsou nadšeni z dosavadního účinkování české reprezentace v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Za vzestupem týmu vidí dobrou práci trenéra Pavla Vrby, jeho schopnost vhodně poskládat tým i sázku na hráče z české ligy, na nichž je výběr postaven. Úvodní tři výhry nad Nizozemskem, v Turecku a v Kazachstánu podle nich změnily situaci ve skupině a reprezentanti nyní musí bojovat o přímý postup na šampionát.

Obrázek k článku

Reprezentace prožívá snový start kvalifikace, zdobí ji bojovnost

Když trenér Pavel Vrba, ověnčený klubovými úspěchy s Plzní, vloni v zimě podepsal smlouvu u fotbalové reprezentace, celý národ věřil, že tápající mužstvo dokáže pozvednout. Málokdo by si ale dovedl představit, že tým za necelý rok projde až takovou proměnou. Češi v úvodních třech zápasech kvalifikace mistrovství Evropy s Nizozemskem, v Turecku a v Kazachstánu získali plný počet devíti bodů, o nichž asi nesnil ani ten největší optimista, a udělali slibný krok k vysněnému postupu.

Obrázek k článku

Fotbalisté zvítězili v Kazachstánu a mají třetí výhru

Astana - Čeští fotbalisté prodloužili skvělý start do bojů o postup na mistrovství Evropy v roce 2016. Výběr trenéra Pavla Vrby dnes porazil Kazachstán 4:2 a vyhrál i třetí zápas v kvalifikaci. Výhru na umělém povrchu v Astaně zařídili v prvním poločase svými góly Bořek Dočkal s Davidem Lafatou, po přestávce se trefili další sparťan Ladislav Krejčí a střídající Tomáš Necid. Za domácí v závěru snížil dvěma góly po rohových kopech Jurij Logviněnko. Fotbalisté Islandu doma překvapivě porazili Nizozemsko 2:0 a vyhráli i třetí zápas bez inkasované branky. Severský tým je v čele skupiny A o skóre před Českou republikou. "Oranjes" vyšli podruhé naprázdno a na vedoucí tandem ztrácejí už šest bodů.

Obrázek k článku

Rosický: Šest bodů je skvělých, ale pořád máme velké rezervy

Istanbul - Kapitán Tomáš Rosický si pochvaluje parádní vstup fotbalové reprezentace do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Je nadšený, že Češi dokázali vyhrát 2:1 oba úvodní zápasy skupiny v září s Nizozemskem i v pátek v Turecku, zároveň ale stále vidí ve výkonu velké rezervy. Především v technickém pojetí.

Čeští fotbalisté vyhráli v Turecku 2:1

Istanbul - Čeští fotbalisté zvítězili v druhém utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v Turecku 2:1 a navázali na úvodní výhru nad Nizozemskem. Reprezentace v Istanbulu prohrávala od osmé minuty po trefě Umuta Buluta, Tomáš Sivok ale brzy vyrovnal a po pauze otočil stav Bořek Dočkal. Češi jsou ve skupině A bez ztráty bodu druzí o skóre za Islandem a další zápas je čeká hned v pondělí v Kazachstánu.

Obrázek k článku

Sivok si po návratu do reprezentace musel zvykat na nové pořádky

Po dlouhém zranění kolena se vrátil do fotbalové reprezentace a hned si musel zvykat na nové pořádky. Obránce Tomáš Sivok, který za národní tým nastoupil naposledy loni v listopadu, přišel o obvyklé místo při obědě a nakonec bývalý sparťan seděl s hráči z Plzně.

Obrázek k článku

Plašil: Když jsem nereprezentoval, byl jsem fanoušek číslo jedna

Záložník Jaroslav Plašil se po roce vrátil do národního týmu pro zápasy evropské kvalifikace s Tureckem a Kazachstánem. Zkušený fotbalista Bordeaux v době, kdy reprezentační pozvánky nedostával, prý nezahořkl a výběr České republiky podporoval jako skalní fanoušek.

Vrba bude po třech duelech spokojen s více než 6 body

Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba by byl spokojený, pokud by národní tým získal z prvních tří duelů kvalifikace mistrovství Evropy více než šest bodů. Prohlásil to půl dne po úterním vítězství 2:1 v úvodním duelu skupiny A nad Nizozemskem. Triumf na startu každé soutěže považuje z psychologického hlediska za velmi důležitý, cennou výhru je podle něj ale třeba potvrdit, jinak by nic neznamenala.

« Předchozí 1 2 Další »

archiv (87)