Souboj fanklubů ovládli Slováci

Březnové přátelské utkání Slovensko – Česko nevyšlo jen slovenským reprezentantům. Ještě lépe se dařilo oficiálnímu slovenskému fanklubu, jehož členové ve stejný den porazili české „fanklubáky“ v přátelském utkání na umělém trávníku ve Strážové vysoko 8:1. Dokonale se jim tak povedla odveta za dva a půl roku staré duely, ve kterých v listopadu 2012 Čechům dvakrát podlehli.

Poslední březnový den nepanovalo v zemi našich východních sousedů právě ideální fotbalové počasí a nejinak tomu bylo přímo v dějišti přátelského utkání obou fanklubů. Kvůli vytrvalému sněžení a nekvalitnímu terénu se dokonce uvažovalo o tom, že se zápas vůbec neuskuteční. Čechům navíc chybělo několik důležitých posil, které právě vinou nepříznivého počasí do dějiště utkání nedorazily.

Nakonec se však podařilo dát sestavu dohromady a utkání hrané na 2 x 20 minut na rozměr šířky hřiště mohlo začít. Slovenský tým, který měl ve svém středu bývalé ligové fotbalisty Vladimíra Ekhardta a Ladislava Ševce, byl jinak co do věkového průměru výrazně mladší a od první chvíle svého soupeře převyšoval. Po prvním poločase vedli Slováci o čtyři branky a po závěrečném hvizdu se skóre zastavilo na poměru 1:8 ve prospěch našich sousedů. Čechům nevyšla ani jejich sázka na „sílu“, když za ně nastoupil také bývalý mistr Evropy v kulturistice Honza Kubík.

Utkání přitom na obou stranách přihlíželi fanoušci z řad významných fotbalových osobností. Na té české to byl například legendární sparťanský útočník Horst Siegl či mistr Evropy Zdeněk Nehoda, Slováci měli morální podporu v osobě dalšího bývalého reprezentanta a stříbrného z MS 1962 v Chile, Jozefa Štibrányiho.

Vrcholem společného odpoledne pak byla fanzóna v žilinském hotelu Holiday Inn, jejíhož moderování se ujal známý slovenský komentátor Karol Polák, který všetečnými otázky zpovídal legendy československého fotbalu, došlo na vzpomínky mistrů Evropy z Bělehradu i památné bitvy odvěkých rivalů Sparty a Slovanu Bratislava za časů federální ligy.